Paslaugos
Dantų gydymas
Burnos higiena
Dantų protezavimas
Dantų implantacija
Estetinis plombavimas
Ortodontija

Mūsų dantys iš tiesų vaidina labai svarbų vaidmenį mūsų gyvenime. Nuo pat gimimo jie ne tik įtakoja bendrą kūno sveikatą, bet ir mūsų veido harmoniją, mūsų kalbą, asmeninį žavesį, taigi bendrą įspūdį, kurį daro žmogus. Tačiau, deja, ne visi gimstame su idealiu sąkandžiu.
Čia padėti gali ortodontija.
Ortodontinis gydymas yra taikomas kreivai išdygusių dantų ištiesinimui, netaisyklingo sukandimo gydymui, veido-žandikaulių sistemos vystymosi sutrikimų korekcijai bei šių ligų profilaktikai.
Ortodontijos tikslas - šalia optimalios estetikos – taisyklinga sąkandžio veikla.
Ankstyvas ortodontinių problemų diagnozavimas ir gydymas padeda išvengti sudėtingesnių problemų atsiradimo. Ankstyvas gydymas dažniausiai yra trumpesnis ir lengvesnis.
Geriausias laikas ortodontiniam gydymui – paauglystė.


Į ką reikėtų atkreipti dėmesį tėvams:
•    Įprotis čiulpti nykštį;
•    Įprotis kandžioti arba čiulpti lūpas, funkciniai liežuvio sutrikimai arba blogi rijimo įpročiai;
•    Jeigu pieniniai dantys iškrenta per anksti, pavyzdžiui dėl karieso, gretimi dantys pasislenka į tarpą ir palieka per mažai vietos dygstantiems pastoviems dantims. Todėl ir mažiems vaikams labai svarbu reguliarūs vizitai pas odontologą, dėl karieso profilaktikos, o tuo pačiu gydytojas gali anksti pastebėti ortodontines problemas;
•    Atsikišusį viršutinį žandikaulį;
•    Atsikišusį apatinį žandikaulį;
•    Vaiko apatiniai dantys dengia viršutinius;
•    Vaiko kalba sutrikusi
Jeigu dantų breketai vaikams ir paaugliams jau seniai yra kasdienybė, suaugusieji dar gana retai nešioja ortodontinius aparatus. Pirmiausia dėl to, kad anksčiau nebuvo tiek informacijos apie ortodontinio gydymo galimybes suaugusiems. O iš kitos pusės vis mažesni breketai ir estetiškai atrodančios medžiagos, pavyzdžiui keramika ar stiklo pluoštas leidžia ir per gana ilgai trunkantį ortopedinio gydymo periodą nejausti diskomforto.
Kitas ne mažiau svarbus aspektas, šalia estetinio, ortodontiniam gydymui yra žandikaulio problemos. Tai gali būti įtempti kramtymo raumenys, skausmas kramtant arba žiojantis, veido ir galvos skausmai, skausmas visame stubure, spengimas ausyse, galvos svaigimas arba dantų griežimas. Jeigu planuojamas protezavimas, ortopedija gali padaryti puikų paruošiamąjį darbą ir koreguoti sąkandį. Tačiau galų gale ortopedinės terapijos tikslas tiek vaikams, tiek suaugusiems yra tas pats – pasiekti ir išlaikyti sveiką kramtymo sistemą, su kuria be problemų būtų įmanoma kramtyti, ryti, kalbėti ir prižiūrėti dantis. O kadangi mūsų dantys, priklausomai nuo dantenų sveikatos, gali būti įtakojami visą gyvenimą, optimalus ortodontinis rezultatas gali būti siekiamas iki gilios senatvės. Ortodontinis gydymas yra įmanomas bet kuriame amžiuje, jei dantys nėra pažeisti karieso ir burnoje nėra uždegimo. Skirtingai nuo vaikų, suaugusiųjų žandikauliai nebeauga, kaulas aplink dantis gali būti patirpęs (periodontitas), daugiau dantų pažeista karieso arba netektų. Dėl šios priežasties ortodontinis gydymas tampa dalimi kompleksinio gydymo, kai sudarant gydymo planą dalyvauja ir kitų sričių gydytojai odontologai.
Gydymas:
Išimami ortodontiniai aparatai t.y. ortodontinės plokštelės ir funkciniai aparatai - gaminami individualiai  dantų techniko laboratorijoje. Jų pagalba galima plėsti žandikaulį, atverti ar uždaryti skyles ir judinti dantis skirtingomis kryptimis.
Fiksuoti ortodontiniai aparatai. Ne visas problemas galima išspręsti išimamais ortodontiniais aparatais, todėl yra naudojami fiksuoti ortodontiniai aparatai – tai yra breketai. Tokio gydymo privalumas yra tikslus mechaninis ir nepertraukiamas poveikis.
Kas geriausiai tinka Jums, atsakys gydytojas – ortodontas  konsultacijos metu.

 

Dantų chirurgija
Endodontija mikroskopu