Paslaugos
Dantų gydymas
Burnos higiena
Dantų protezavimas
Dantų implantacija
Estetinis plombavimas
Ortodontija
Dantų chirurgija
Endodontija mikroskopu

Endodontija mikroskopu

Šiuolaikinėje odontologijoje mikroskopas tapo būtinu ir gydytojų darbą ženkliai palengvinančiu prietaisu, ypač endodontinio gydymo metu. Endodontija – danties šaknies kanalų gydymas bei viena iš odontologijos mokslo sričių. Endodontinis gydymas – itin sudėtingas, preciziškas, detalus, taigi mikroskopas leidžia paslaugą suteikti kokybiškai, išvengti komplikacijų. Endodontija mikroskopu neatskiriama nuo moderniosios odontologijos.

Kada prireikia endodontinio gydymo?

Endodontinis gydymas skiriamas, kai mikroorganizmai pažeidžia minkštuosius danties audinius ir dėl jų poveikio kyla infekcija arba uždegimas.

Pirmiausia apie uždegimą signalizuoja dantų emalio įtrūkimai, atsirandantys tiek dėl dantų traumų, tiek ir dėl laiku negydyto dantų ėduonies. Taip pat uždegimas gali kilti dėl nekokybiškos danties vainiko restauracijos. Per įtrūkimus į danties vidines struktūras patenka uždegimus bei komplikacijas sukeliantys mikroorganizmai.

Galimas ir atvirkštinis scenarijus: kai traumavus dantį pažeidžiami minkštieji audiniai, įtrūkimų plika akimi nematyti, bet danties nervas (pulpa) yra pažeidžiamas ir būtinas endodontinis gydymas.

Mikroorganizmų gali būti pažeidžiami net ir iš pažiūros sveiki atrodantys dantys.

Apie dantų šaknų kanalų uždegimą praneša aštrus danties skausmas, paūmėjantis vakarais ir naktį. Laikui bėgant gali susiformuoti pūlinys, todėl į gydytoją reikėtų kreiptis pajutus nedidelį danties skausmą. Tačiau jei uždegimas – lėtinis, pacientai gali ir visiškai nejausti skausmo.

Endodontija mikroskopu

Gydant dantų šaknų kanalus reikia itin preciziškų prietaisų, todėl be kokybiško mikroskopo su apšvietimu dantų šaknų kanalų gydymas būtų sunkiai įmanomas. Operacinis mikroskopas yra vienas tobuliausių endodontijoje naudojamų prietaisų, palengvinantis ir pagreitinantis gydytojų darbą, ženkliai sumažinantis nesėkmingo gydymo tikimybę.

Mūsų klinikoje naudojamas specialiai endodontiniam gydymui pritaikytas mikroskopas, vaizdą padidinantis daugiau nei 20 kartų.

Endodontinis gydymas mikroskopu: nauda

  • Garantuojamas preciziškumas. Labai svarbu, kad endodontinio gydymo metu iš danties šaknų kanalų būtų pašalinami uždegimo pažeisti audiniai, kitaip uždegimas gali atsinaujinti ir kanalus reikia pergydyti. Taigi endodontija mikroskopu padeda geriau pastebėti infekcijos židinį.
  • Aptinkamos net ir minimaliai pažeistos danties struktūros, kurių pastebėti be mikroskopo nebūtų įmanoma. Kitaip tariant, ženkliai išplečiamos odontologijos galimybės: matomi net ir itin smulkūs elementai, pavyzdžiui, mikroįtrūkimai, danties šaknies kanalo ertmės, randami ženkliai susiaurėję (kalcifikuoti) kanalai ir kt. Dantis gali turėti ne vieną, bet iki trijų šaknų ir atitinkamai iki trijų kanalų. Kiekviename iš kanalų yra nervas. Kanalai gali būti labai siauri ir plika akimi nepastebimi. Todėl endodontinio gydymo metu naudojant mikroskopą aptinkami ir sugydomi visi danties kanalai.
  • Padeda ištaisyti klaidas, padarytas ankstesnio gydymo metu.  Net ir menkiausia klaidelė gali lemti, kad dantų šaknų kanalus teks gydyti iš naujo. Endodontinis gydymas mikroskopu ženkliai sumažina klaidų tikimybę. Naudojantis mikroskopu kur kas kruopščiau išvaloma danties ertmė, pavyzdžiui, saugiai pašalinamos senos plombinės medžiagos, svetimkūniai, ištaisomi po pirmojo gydymo likę trūkumai.
  • Teikia naudą chirurginio gydymo metu. Kartais uždegimo atsikratyti nepavyksta net ir po kruopštaus dantų šaknų kanalų pergydymo. Tokiu atveju mikroskopas pasitelkiamas siekiant pašalinti danties šaknį, o kartu – ir uždegimo paveiktus audinius.
  • Tausojami dantų audiniai. Endodontija mikroskopu padeda sugydyti ir išsaugoti net ir tuos dantis, kurių nervas ir kaulas infekcijos pažeisti itin stipriai.

Laiku nesugydžius dantų kanalų, danties pažeidimai gali būti nesuderinami su jo tolesniu funkcionavimu, todėl dantį tenka pašalinti. Dantį išrovus jau prireiks net kelis ar keliolika kartų brangesnių prarastų dantų atstatymo metodų – dantų protezavimo ar implantacijos.

Taigi, jei jaučiate maudimą ar skausmą, negaiškite laiko ir atvykite į mūsų kliniką profesionaliai konsultacijai!