Paslaugos
Dantų gydymas
Burnos higiena
Dantų protezavimas

 

Protezavimas:

  • Dantų restauracija
  • Trūkstamų dantų atstatymas fiksuotais ir išimamais dantų protezais
  • Protezavimas ant dantų implantų

 

Dantų restauracija

Danties vainikėlis – tai neišimamas dantų protezas, kuris gaminamas dantų technikų laboratorijoje ir tvirtinamas ant danties . Tokiu būdu atstatoma matoma danties dalis, jei ji stipriai pažeista, jos nėra arba ji neestetiškai atrodo. Prieš protezavimą dantis yra nušlifuojamas –pašalinama danties paviršiaus dalis. Tada nuimamas antspaudas, pagal kurį dantų technikas gamina individualų vainikėlį.

Dantų vainikėlių rūšys: 

Cirkonio keramikos karūnėlės

Cirkonio keramikos pagrindu pagamintos karūnėlės yra estetiškos ir tvirtos. Protezas nei spalva, nei kitomis vizualinėmis charakteristikomis nesiskiria nuo tikrų dantų. Cirkonio keramikos protezai  tvirtumu lenkia bemetalės keramikos restauracijas.

Bemetalės keramikos karūnėlės

Bemetalė keramika savo estetinėmis savybėmis labai panaši į tikrus dantis. Ji turi tą patį šviesos lūžio laipsnį kaip ir danties emalis, todėl tai itin estetiškas protezavimo būdas.

Metalo keramikos karūnėlės

Metalo keramikos karūnėlės vienas iš populiariausių protezavimo būdų. Karūnėlės pagamintos iš metalinio karkaso padengto keramikos sluoksniu. Šis protezavimo būdas turi vieną trūkumą – metalinis protezo karkasas atspindi šviesą, todėl danties protezas neatrodo toks natūralus. Aplink metalo keramikos vainikėlį ilgainiui atsiranda „juodoji linija“ , todėl metalo keramikos protezais rekomenduojama protezuoti krūminius dantis. 

Protezavimas keramikos laminatėmis (porceliano venyrais)

Tais atvejais kai danties ar dantų pažeidimai nėra dideli , optimalus problemos sprendimo būdas yra restauracija porceliano venyrais. Porceliano venyrai (laminatės) yra labai plonos keraminės plokštelės klijuojamos ant matomos danties paviršiaus pusės ir visiškai nesiskiria nuo natūralios emalės.  Laminatės dedamos nepažeidžiant sveiko danties audinio (arba minimaliai šlifuojant) , o medžiaga leidžia idealiai imituoti danties emalio spalvą ir skaidrumą. 

Protezavimas dantų užklotais

Dantų užklotai naudojami jei yra prarasta daugiau nei 50 proc. danties audinių ir plombavimu negalima rekonstruoti pažeidimų. Dantų užklotai yra gaminami iš keramikos ir skirtingai nei tradicinės plombos , nesiskiria nuo natūralių dantų audinių. Keramika leidžia imituoti visus emalio atspalvius, nesidažo ir netampa porėta. Tai žymiai tvirtesnis, ilgaamžiškesnis, estetiškesnis danties atstatymo būdas. 

Trūkstamų dantų atstatymas fiksuotais ir išimamais dantų protezais:

Fiksuoti dantų protezai (dantų tiltai)

Dantų tiltų konstrukcijos yra naudojamas, kai trūksta vieno ar daugiau dantų. Tilto atrama tampa dantys iš abiejų trūkstamo danties pusių. Gaminant  tiltą būtina nušlifuoti gretimus dantis. Tiltas neatkuria buvusios šaknies ir nestabdo kaulo nykimo, todėl ši procedūra yra rekomenduojama tik tais atvejais, kai neįmanoma geriausia alternatyvi procedūra – protezavimas ant implantų.

Išimami daliniai dantų protezai 

Išimami daliniai dantų protezai naudojami kai trūksta vieno ar daugelio  dantų. Dalinai išimami protezai tvirtinami prie gretimų dantų specialiais metalo kabliukais arba užraktais. Procedūra nepilnai atstato kramtymo ir estetines funkcijas. Ši procedūra yra siūloma, kai neįmanoma geriausia alternatyvi procedūra- protezavimas ant implantų.

Išimami pilni dantų protezai

Išimami pilni dantų protezai yra naudojami, kai žandikaulyje nėra dantų arba likusieji dantys negali būti panaudoti kaip atrama protezams. Išimami pilni dantų protezai nestabdo kaulo nykimo, o jam nykstant,  juos tenka pastoviai koreguoti. Ši procedūra yra siūloma, kai neįmanoma geriausia alternatyvi procedūra- protezavimas ant implantų.

Protezavimas ant implantų

Dantų implantacija yra puiki išeitis kai trūksta vieno, kelių ar visų dantų. Kai implantas integruojasi žandikaulyje galima atlikti protezavimo procedūras. Jų rūšys:

  • Protezavimas ant pavienių dantų implantų
  • Dantų tiltai fiksuojami ant dantų implantų
  • Ant implantų fiksuojami išimami dantų protezai

Protezuojant ant pavienių dantų implantų protezavimas labai panašus į danties restauravimą karūnėle. Danties šaknį atstoja implantas, o ant implanto tvirtinama protezinė atrama su vainikėliu, kuris atstoja dantį. 

Dantų tiltai ant implantų naudojami tada, kai dantų eilėje trūksta kelių dantų. Tokios nenuimamos konstrukcijos yra pranašesnės už įprastus dantų tiltelius, nes nereikia šlifuoti gretimų sveikų dantų, o implantas – titaninė šaknis- saugiai įsitvirtinusi žandikaulyje.

Ant implantų fiksuojami išimami dantų protezai

Ant dantų implantų fiksuojami išimami tilteliai turi specialius fiksatorius, kurie susikabina su fiksatoriais, esančiais ant implantų. Yra dvi protezų rūšys. Abiems šių protezų rūšims reikalingi bent du implantai.

Išimamus protezus teks keisti kas 5-10 metų, o nenuimamos konstrukcijos išlaiko didesnius krūvius, patikimiau fiksuojasi žandikaulyje ir teisingai jais rūpinantis tarnauja pacientui visą jo gyvenimą.

Protezavimas ant implantų yra atliekamas protezą tvirtinant prie implanto, kuris atstoja danties šaknį. Ant implanto dedama protezinė atrama, kuri gali būti metalinė arba cirkonio oksido estetinė atrama. Tai priklauso nuo to, kokį protezavimo būdą pasirenka pacientas: protezavimą metalo keramika ar protezavimą bemetale keramika.

 

Dantų implantacija
Estetinis plombavimas
Ortodontija
Dantų chirurgija
Endodontija mikroskopu