Paslaugos
Dantų gydymas
Burnos higiena
Dantų protezavimas
Dantų implantacija

Dantų implantacija – moderniausias būdas atkurti prarastus dantis

Dantų implantacija – bene moderniausias ir tiksliausias bei ilgalaikius rezultatus suteikiantis prarastų dantų atkūrimo metodas. Tiesa, nuo pirmojo implanto įsriegimo prabėgo jau daugiau nei pusė amžiaus, tačiau iki šiol odontologijoje nesukurta nė vienos tobulesnės technologijos.

Dantų implantacija: kaip viskas vyksta?

·         Pacientai atvyksta į konsultaciją.

·         Į žandikaulį įsriegiami dantų implantai.

·         Gaminamos dantų karūnėlės.

·         Galiausiai karūnėlės tvirtinamos ant implanto.

Įprastai dantų implantacija mūsų odontologijos klinikoje atliekama per 3–4 vizitus:

1.       Pacientų konsultavimas

Konsultacijos metu gydytojas nuodugniai ištiria pacientą. Įvertinama kaulo būklė, storis,  papildomų procedūrų (pavyzdžiui, sinuso pakėlimo operacijos, jei kaulo trūksta viršutiniame žandikaulyje) poreikis.

Kitaip tariant, pirminės apžiūros metu gydytojas įvertina kiekvieno paciento situaciją ir sudaro gydymo planą.

2.       Implanto įsriegimas

·         Pirmiausia pacientui taikoma vietinė nejautra (suleidžiama nuskausminamųjų).

·         Dantenose padaromas nedidelis pjūvis.

·         Suformuojama ertmė implantui.

·         Įsriegiamas implantas, po to susiuvamos dantenos.

·         Po maždaug 3 mėn. implantas tvirtai įauga į kaulinį audinį ir jau galima tvirtinti karūnėles.

 

3.       Dantų karūnėlių gamyba ir montavimas

Implantams visiškai įaugus į kaulinį audinį pacientai vėl atvyksta į kliniką, paimami atspaudai, gaminamos ir galiausiai pritvirtinamos karūnėlės.

Dantų implantacijos privalumai

·         Implantuoti dantys yra nuolatiniai – dantų implantai tvirtai įauga į kaulą (šis procesas dar vadinamas osteointegracija). Taigi pacientas , kuriam įsriegti implantai, jaučiasi lyg su natūraliais dantimis – implantas visiškai atstoja danties šaknį.

·         Skaitmeninės technologijos padeda pagaminti itin tikslias ant implantų uždedamas dantų karūnėles, todėl pacientai nejaučia diskomforto: implantai su karūnėlėmis nespaudžia, netrina, tvirtai laikosi, neiškrenta iš burnos, kaip kad dažnai būna išimamų protezų atveju.

·         Implantuojant visiškai nepažeidžiami šalia esantys dantys: jų nereikia šlifuoti.

·         Implantams gaminti naudojamas titanas – tvirta, tačiau alergijų nesukelianti ir biologiškai su žmogaus organizmu suderinama medžiaga, kuri neatmetama kaip svetimkūnis. Vos 1–2 iš 100 implantavimo atvejų yra nesėkmingi.

Dantų implantacija visų dantų netekusiems pacientams

Implantologijos srityje dirbantys mokslininkai sukūrė inovatyvias All-on-4 (liet. „visi ant keturių“) ar All-on-6 (liet. „visi ant šešių“) dantų implantų sistemas, tinkamas visų dantų netekusiems pacientams.

Tai reiškia, kad protezai gali būti tvirtinami ant 4 arba 6 implantų vietoje 8 ar dar didesnio kiekio implantų. Ši implantavimo technologija turi nemažai pranašumų:

·         leidžia išvengti brangios ir santykinai sudėtingos kaulo priauginimo operacijos;

·         gydymas trunka trumpiau;

·         pacientai sutaupo nemažai lėšų.

Kodėl apie implantaciją turėtų pagalvoti kiekvienas dantų netekęs pacientas?

Dantų paprastai netenkama dėl šių priežasčių:

·         traumų;

·         audinius stipriai pažeidusio ėduonies;

·         dantenų ligų bei jų sukeltų komplikacijų.

Ignoruojant dantų skausmą ir kitus negalavimus ir uždelsus nuvykti pas odontologą neretai pacientai išgirsta, kad vienintelė išeitis – pašalinti nesveiką dantį ar kelis jų. Todėl reguliariai lankydamiesi pas specialistus galite užkirsti kelią ypač nemalonioms dantų ir dantenų ligoms bei jų komplikacijoms.

Viena pavojingiausių dantenų ligų – parodontozė – paveikia dantenas ir kitus gretutinius audinius. Galiausiai dantys tampa nestabilūs, pradeda klibėti ir iškrenta.

Dančiui iškritus, po truputį pradeda nykti kaulinis audinys. Jam irstant keičiasi ir žmogaus veido forma: veidas sukrinta, įdumba skruostai, žmogus atrodo gerokai vyresnis. Kuo ilgiau delsiama atkurti prarastus dantis, tuo komplikuotesnė tampa situacija. Todėl savalaikė dantų implantacija supaprastina visą gydymo procesą, o ir pacientui atsieina daug pigiau.

Nepamirškite, kad implantuotus dantis reikia prižiūrėti dar kruopščiau nei natūralius – ne tik valyti, bet ir reguliariai atlikti profesionalią burnos higieną. Tuomet dantų implantai tarnaus visą gyvenimą.

Nedelskite ir atvykite į konsultaciją dėl dantų implantacijos – džiaukitės gražia šypsena be jokių kompromisų!

Estetinis plombavimas
Ortodontija
Dantų chirurgija
Endodontija mikroskopu